Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

 

 “Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
Fatjon


Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Empty
MesazhTitulli: “Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...    “Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Icon_minitimeMon Jul 12, 2010 11:40 pm

17:53
Jaume Marquet Cot hyri në fushë dhe iu drejtua Kupës së Botës, me tentativën për ta prekur e përse jo për ta zotëruar
Burimi: Eurosport
“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Images
Për pak, Spanja mund të kishte rrezikuar të mos e ngrinte në qiell Kupën e Botës... Kjo, jo për ndonjë arsye sportive, por sepse para finales tifozi invazor i quajtur “Jimmy Jump,” pseudonim i Jaume Marquet Cot, hyri në fushë dhe iu drejtua Kupës së Botës, me tentativën për ta prekur e përse jo për ta rrëmbyer (më shumë për të bërë bujë), duke e fshehur me një kapuç. Megjithatë, tentativa e tij dështoi meqënëse menjëherë u ndalua nga njerëzit e sigurisë, të cilët u lodhën jo pak për ta kapur 30-vjeçarin, i cili u përpoq t’i shmangte në të gjitha mënyrat. Për ta ndaluar u deshën plot 8 vetë dhe fillimisht e rrëzuan në tokë, teksa më pas e dërguan jashtë stadiumit “Soccer City” mes duartrokitjeve të publikut. Në momentin e zbritjes në fushë, ai mbante veshur kapelen e zakonshme të kuqe "alla katalanase" dhe një fanellë të errët me të shkruarën "Jimmy Jump Against Racism". Edhe në të kaluarën “Jimmy Jump” ka qenë invazor në sporte të tjera, si në garat e Formula 1, ndeshjet e basketbollit, por gjithashtu edhe në Festivalin e fundit Evropian, në momentin kur në skenë ishte këngëtari përfaqësues i Spanjës.
“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Images
“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Images
“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Images
“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...  Images
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
“Jimmy Jump”, ai që provoi të ‘rrëmbejë’ Kupën e Botës...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SPORT :: Sporti-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions